המדריך למתגרשים   

המדריך השלם למתגרשים, יעזור לך לבחור את הדרך המתאימה ביותר עבורך להתגרש, יעשה סדר בשיטפון המידע שמציף אותך ויסייע לך לקבל החלטה נכונה עבורך ועבור משפחתך.

 

במדריך נמצא מידע רב, על הדרכים השונות להתגרש, ההשלכות שלהן וכלים שיעזרו לך להימנע ממריבות מיותרות, להתמקד בדברים החשובים באמת, כמו ההסדר הטוב ביותר לילדים  ובעיקר להתגרש בשלום

במציאות בה כשליש מהזוגות הנשואים בישראל מתגרשים, הופכת השאלה "איך להתגרש?" או ב"איזו דרך להתגרש?" לחשובה יותר ויותר. המדריך השלם למתגרשים נכתב כדי לעזור לכם לבחור את הדרך המתאימה לכם ביותר.

גירושין ופרידה הם תהליכים כואבים המשפיעים כמעט על כל תחומי החיים של בני הזוג וילדיהם – זוגיות, שינוי בזמני השהות של הילדים עם כל אחד מההורים, פגיעה ברמת החיים, שינוי מקום מגורים, שינויים רגשיים, קשרי משפחה, קשרי חברות ועוד. בתקופה קשה זו נדרשים בני הזוג לשנות, בזמן קצר, את סדרי החיים שלהם ושל ילדיהם. האופן בו מתבצעים הגירושין משפיע לא רק על הפרידה עצמה אלא גם על  חייהם של בני הזוג בעתיד, היחסים בינם לבין ילדיהם והסתגלות הילדים להמשך חייהם.

את הדרכים השונות להתגרש ניתן לשייך לאחד משני מסלולים עיקריים - מאבק משפטי, או הליך הסכמי. אני מאמינה כי כמעט לכל אחד עדיף להתגרש בהליך הסכמי ולהימנע ממאבק משפטי.

מטרת המדריך לספק מידע מעשי לאלה מכם שחושבים על פרידה וגירושין - להכיר את התהליך, לדעת מה הן האפשרויות השונות בהן ניתן להתגרש, לבחור את דרך הגירושין המתאימה לכם ביותר ולהשיג שליטה בתהליך.

אל הגישור המשפחתי הגעתי לפני יותר מעשרים שנה מרקע מקצועי כפול, עבודה סוציאלית ועריכת דין, מקצועות המביאים לידי ביטוי שני צדדים של עבודת הגישור - רגישות, אמפתיה ואכפתיות, מצד אחד, יחד עםהובלה נחושה להסכם העומד בסטנדרטים משפטייים, מצד שני.

בעבודת הגישור קיים צד נוסף, הצד השלישי – הכרת המנגנונים (הרגשיים והרציונליים) הקשורים לתהליך של קבלת החלטות והיכולת לגייס אותם ליצירת הסכם.

בדרך להסכם גירושין הוגן ויציב יש לתת מענה למספר תחומים :

  • משפטי – הכרת הזכויות והחובות המשפטיים בהתאמה למצבם של הצדדים.

  • כלכלי – לאפשר לכל אחד מבני הזוג וילדיהם לחיות חיים ראויים במסגרת האפשרויות.

  • הורי – בניית תכנית הורית המותאמת לצרכיהם הרגשיים של הילדים וליכולות של ההורים.

  • רגשי -  הבנה והכלה של מצבם הרגשי של בני ההזוג המתגרשים.

  • תהליכי - היכולת להניע בני זוג מסוכסכים להגיע להסכם.    

מנסיוני למדתי שהתייחסות אנושית ומקצועית המספקת מענה משולב לכל התחומים האלה מאפשרת, בדרך כלל, לגייס את הכוחות של בני הזוג ולהניע אותם להסכם המתאים להם.

המדריך למתגרשים נכתב על ידי עו"ד חמוטל גת, המתמחה למעלה מעשרים שנה בגישור במשפחה ובגישור גירושין.

המדריך אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי.