אודותיי   

אל עולם הגישור הגעתי לפני למעלה מעשרים שנה, מרקע מקצועי כפול – עובדת סוציאלית ועורכת דין. שני המקצועות מייצגים תפיסות עולם שונות ולעיתים מנוגדות, ובגישור הם תורמים להבנה טובה יותר של ההליך המורכב, ומאפשרים לעזור למגושרים באופן מדויק ומותאם לצרכיהם.                                   

גישור במשפחה מסייע לאנשים המצויים בקונפליקט משפחתי, לשנות את מצבם ולעבור מחוסר הסכמה להסכמה. הדרך שעליהם לעבור קשה ומאתגרת - גיבוש החלטות משמעותיות המשפיעות על המשך החיים, וזאת בעיצומו של משבר משפחתי המציף רגשות עזים, חלקם הגדול שליליים. 

 

תהליך קבלת ההחלטות של המגושרים משלב חששות, פחדים, דאגות וכעסים יחד עם שיקולים רציונליים, כלכליים ומשפטיים. כמגשרת, עלי לעזור לצדדים למצוא את הנתיב להסכמה תוך התמודדות בו זמנית הן עם הרגשות הקשים, והן עם הצרכים והאפשרויות העומדים לרשותם. שני מקצועות הרקע שלי עוזרים לי לעשות זאת טוב יותר.

ערוך.jpg

במשך מספר שנים הובלתי הליכי קד"מ גירושין מטעם עמותת קד"מ והג'וינט הישראלי. בפרויקט זה בנינו הליך ייחודי המאפשר למשפחות ברמת סכסוך גבוהה להגיע להסכמות לגבי הסדרי ההורות, בעזרה ובתמיכה של הקהילה והמשפחה המורחבת.

 

יחד עם שתי שותפותיי הקמנו את "אופק – הקשבה לילדים", העוסק בקידום הליכי הקשבה לילדים שהוריהם מתגרשים. הליך ההקשבה לילדים מוטמע בהליכי הגישור במשרדי.

משנת 2000 הנחיתי במכון "גבים" את הקורס לגישור במשפחה. הקורס פותח על ידי ואושר על שמי בועדת גדות. החל משנת 2017 אני מעבירה את הקורס באופן עצמאי תחת המותג "הבנות".

הנחיתי תוכניות פרקטיקום רבות וכן תוכניות להכשרת מדריכי פרקטיקום מטעם הנהלת בתי המשפט.

אני מדריכה מגשרים בהדרכות פרטיות וקבוצתיות - עובדות יחידת הסיוע בבית המשפט לענייני משפחה וקבוצות של מגשרים במרכזים קהילתיים ברחבי הארץ.

השתתפתי כחברה בועדות של משרד המשפטים בתחום הגישור: ועדת שנהב לגישור בבתי המשפט לענייני משפחה, וועדת רובינשטיין להחלת הליכי גישור בבתי משפט אזרחיים. הייתי חברה בהנהלה הראשונה של עמותת מגשרי ישראל.